Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Firmowa strona internetowa — gdzie i jak ją stworzyć

Firmowa strona internetowa — gdzie i jak ją stworzyć

Firmowa strona internetowa

Profesjonalna strona internetowa jest dziś praktycznie niezbędna jeśli chodzi o dynamiczny rozwój biznesu w sieci. Bez niej nie dotrzesz do nowych klientów, ani nie przedstawisz im swojej oferty w prosty i dostępny sposób. Posiadając internetową stronę firmową, możesz jednak nie tylko docierać do nowych klientów, ale również budować swój wizerunek eksperta i równolegle prowadzić sklep online. Możliwości i zalet jest naprawdę wiele. Ale gdzie i w jaki sposób zrobić stronę internetową, by nie odpychała użytkowników i była przyjazna wyszukiwarkom? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule.

Strona www dla Twojej firmy

Ze wstępu już wiesz, jakie są główne zalety posiadania stron internetowych. Jednak jako firma musisz się zdecydować, jaki typ strony chcesz posiadać. Najpopularniejsze rodzaje stron WWW kierowane do firm i przedsiębiorców to:

 • Landing Page. To prosta wizytówka w formie jednej strony, na której zawarte są podstawowe informacje o Twojej firmie, świadczonych usługach, lokalizacji i formie kontaktu. Ten typ stron internetowych polecany jest małym przedsiębiorstwom i firmom działającym w wąskich branżach.
 • Sklep internetowy. To rozbudowana strona internetowa z możliwością logowania oraz zakupu produktów. Idealnie sprawdza się w przypadku firm oferujących własne produkty.
 • Blog firmowy. Strona internetowa składająca się z kilku lub kilkunastu wpisów blogowych o wybranej tematyce. Może przedstawiać kolejne etapy wykonywanej pracy, efekty lub tematy z nią powiązane. Świetnie sprawdza się do budowania wizerunku eksperta i ściągania dodatkowego ruchu na stronę.
 • Model łączony. Decydując się na stworzenie strony, nie musisz jednak wybierać tylko jednego jej rodzaju. Możesz bez problemu stworzyć landing page z blogiem oraz sklepem, dzięki czemu Twoja witryna będzie kompletna.

Warto w tym miejscu jednak zaznaczyć, że samo posiadanie firmowej strony www, nie zapewni Ci przypływu klientów. W dzisiejszych czasach do tego celu najlepiej sprawdzają się media społecznościowe oraz wyszukiwarki, w których użytkownik otrzymuje to, czego szuka.

Jeśli więc zależy Ci na widoczności w Internecie, stwórz darmowy fanpage swojej firmy, a także zleć pozycjonowanie strony. Dzięki temu Twoja firma zacznie pojawiać się na wybrane frazy kluczowe, z których korzystają Twoi klienci, a Ty zyskasz wartościowy ruch na stronie.

Gdzie stworzyć profesjonalną firmową stronę internetową?

Miejsc i sposobów tworzenia stron WWW jest naprawdę wiele. Możesz skorzystać z darmowego kreatora stron, wynająć do tego agencję lub freelancera, albo nawet kupić gotową stronę. Każda z powyższych metod ma swoje plusy i minusy, jednak w wypadku tworzenia firmowej strony samodzielnie, istnieje duże ryzyko popełnienia błędu lub skorzystania z rozwiązań, które nie mają dziś sensu. O wiele lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej agencji lub freelancera.

W przypadku współpracy z agencją musisz się jednak uzbroić w cierpliwość i większy wydatek niż podczas zlecenia tego samego zadania freelancerowi. I nie, wyższa cena strony internetowej wcale nie oznacza, że praca zostanie wykonana lepiej. Nie mówię, że nie może się tak zdarzyć, jednak freelancerom bardziej zależy na projektach jak strony firmowe. Dzięki nim mogą udostępnić stworzone prace w swoim portfolio, a te sprawia, że łatwiej jest im zdobyć kolejnych klientów.

Wiele agencji interaktywnych w Polsce wymaga również podpisywania skomplikowanych umów, bez których nie rozpoczynają pracy. I tutaj sprawa wygląda bardzo podobnie jak w przypadku innych branż. Niektóre firmy są uczciwe i nie zawierają w umowach kruczków dotyczących dodatkowych płatności lub kilkumiesięcznych subskrypcji. Inne zaś wykorzystują potrzebę i naiwność przedsiębiorcy, wyciągając z niego tyle, ile tylko dadzą radę. Freelancerzy w większości przypadków nie zawierają umów i przekazują pliki oraz prawa do stworzonego dzieła dopiero po opłaceniu rachunku lub faktury.

To, kogo do stworzenia strony internetowej dla Twojej firmy powinieneś wybrać, zależy tylko od Ciebie.

Co powinna zawierać dobra strona firmowa?

Dobra strona firmowa to taka, która przyciąga klientów i wysoko konwertuje. Niestety, stworzenie takiej strony nie należy do najprostszych zadań. Warto więc skorzystać z pomocy doświadczonego specjalisty, który wie, co na takiej stronie powinno się znaleźć. To, co na pewno musi posiadać Twoja strona to:

 • Unikalne treści. Każda strona musi posiadać swoje własne treści. Nie możesz kopiować tekstu ze stron konkurencji ani podobnych branż. Po pierwsze takie działanie jest nieetyczne, a po drugie, Google dowie się, że treści były kopiowane i nie umieści Twojej witryny w wyszukiwarce.
 • Certyfikat SSL. Widzisz kłódkę przy adresie mojej strony WWW? Dziś każda dobra strona powinna ją posiadać. Informuje ona użytkownika o bezpieczeństwie danego portalu.
 • Responsywność. Nowoczesne strony internetowe muszą być dostosowane do komputerów i komórek. Jeśli Twoja strona wysypuje się, gdy odwiedzisz ją na telefonie, wiedz, że jest z nią coś nie tak.
 • Zakładki kontakt i listę usług. Jeśli chcesz uzyskać klientów, musisz przedstawić im swoją ofertę i dać możliwość kontaktu. Ważne jest zatem, by na stronie znalazła się informacja lub najlepiej oddzielna zakładka dot. świadczonych usług oraz metodach kontaktu.
 • Gwarancję. Jeżeli wybrana agencja lub freelancer nie mówi nic o tym, że będzie poprawiać stworzoną stronę kilka miesięcy po otrzymaniu jej — wybierz inną agencję. Gwarancja i możliwość darmowego wprowadzania poprawek, to dziś norma, którą musisz otrzymać, zamawiając firmową witrynę.
 • Możliwość rozbudowy. Niektóre tworzone od zera strony są trudne w zrozumieniu dla innych programistów. Upewnij się, że jeśli programista nie korzysta z CMSa jak WordPress, opisuje kod w zrozumiały na przyszłość sposób.
 • Optymalizację SEO. Google to największa wyszukiwarka internetowa na świecie. Bez odpowiedniej optymalizacji i konfiguracji strony, istnieją bardzo małe szanse na to, że pojawisz się na wybranych przez siebie frazach kluczowych. Ważne jest zatem, aby strona ładowała się szybko i oferowała możliwość wprowadzania zmian SEO.

I to by było na tyle jeżeli chodzi o tworzenie stron firmowych. Jeśli szukasz osoby, która w sposób rzetelny i profesjonalny wykona Twoją stronę, napisz do mnie. Przedstawię Ci moją dokładną ofertę i podpowiem, co zrobić, abyś nie musiał wydawać dużej ilości gotówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *